Logo Hypertenze.eu odkaz na hlavní stránku
Úvodní stránka         O nás         Filosofie         Poslání         Tým         Kontakty         Odkazy
Zdravotnictví, Havlíčkův Brod

Akce na tento týden Nahodny obrazek
Akční cena: 895 KčVíce o fonendoskopech

Naše nabídka fonendoskopů

Co je to fonendoskop?

Fonendoskop je jednoduchý lékařský přístroj používaný k vyšetření pacienta. Téměř všude po světě se mu říká stetoskop (z řeckého sthétos = hrudník, skopein = pozorovat), ale to bychom ani nebyli my, abychom nějakou tu novinku nevymysleli. Vyvinul jej francouzský lékař a fyzik přelomu 18. a 19. století René Théophile Hyacinthe Laënnec (1781 - 1826).

K čemu se fonendoskop používá?

Fonendoskop jako diagnostický nástroj

Díky zesilující funkci má fonendoskop velmi široké využití v lékařství a nezastupitelnou funkci. Hlavní využití fonendoskopu je v kardiologii a interní medicíně při poslechu srdečních ozev a šelestů, při poslechu plicních zvuků, při poslechu jiných cév s podezřením na jejich zůžení, ale také při poslechu břicha při střevní neprůchodnosti a podobně. Protože požadavky na kvalitu pro jednotlivá vyšetření nejsou stejné, různí uživatelé využijí fonendoskopy různé kvality a také různé ceny; jiné nároky bude mít příležitostný uživatel (např. pro domácí měření krevního tlaku poslechovou metodou) a jiné praktický lékař, kardiolog nebo pediatr.

Fonendoskop při měření krevního tlaku

K měření krevního tlaku klasickou poslechovou metodou dle Korotkova (např. pomocí A&D UM 101, MDF 848XP, Accoson Greenlight 300 nebo rtuťového přístroje) je samozřejmě zapotřebí rovněž. Pro tento účel se hodí teoreticky jakýkoli fonendoskop, protože nároky na citlivost přístroje zde nejsou nijak vysoké. Problémy těch nejlevnějších (dnes se vyrábějí třeba v Číně nebo Indii) jsou ovšem několikerého rázu:

  • použité materiály jsou bídné kvality, takže se mohou z kovových součástí odlupovat povrchové vrstvy; hadičky jsou příliš pevné a špatně se s takovým přístrojem manipuluje nebo jsou naopak příliš poddajné a kroutí se; membrána časem popraská apod.
  • spojení součástí není pevné, ty mohou různě odpadávat nebo se vyvlékat. Navíc se v nedokonale spojených součástkách usazují nečistoty, které potom tvoří ideální živnou půdu pro množení různých bakterií, takže použití takového přístroje je krajně nehygienické.

Proto je v každém případě lepší i pro měření krevního tlaku pořízení kvalitního značkového fonendoskopu. Za nejdražší přístroje ovšem zaplatíte řádově až desítky tisíc korun. Naše fonendoskopy patří k nejkvalitnějším na světě a nejsou přitom drahé - posuďte sami.

Naše nabídka fonendoskopů

Úvodní strana


Právo  |   © 2007 - 2017 HYPERTENZE.EU, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.    |   Webyvysocina   |  Oáza klidu
TOPlist PageRank
Validní Xhtml kod Validní CSS kod