Logo Hypertenze.eu odkaz na hlavní stránku
Úvodní stránka         O nás         Filosofie         Poslání         Tým         Kontakty         Odkazy
Zdravotnictví, Havlíčkův Brod

Akce na tento týden Nahodny obrazek
Akční cena: 895 KčNutriční váhy

Naše nabídka nutričních a jiných vah

Kvalita versus kvantita

Nejen pro osoby s vysokým krevním tlakem platí zásady zdravé výživy. Přestože se stále vedou spory o tom, co je vlastně pro organismus optimální a co ne, lze s jistotou říci, že při doplňování živin jsou z obecného hlediska nejpodstatnější 2 faktory.

Správné množství stravy - kvantitativní stránka

V dnešní době, kdy je nadbytek dostupných energetických zdrojů, se stává čím dále tím větším problémem příliš velký objem konzumované stravy. Lidé také prostřednictvím jídla řeší časté stresové situace, což v důsledku vede ke zvyšování hmotnosti a z toho plynoucích potíží jak zdravotních, tak i kosmetických.

Správné složení stravy - kvalitativní stránka

Není žádným tajemstvím, že u některých chorob je dietní režim základem jakékoli léčby. Je tomu tak u cukrovky, vysokých hladin cholesterolu, vysokého krevního tlaku a mnoha dalších onemocnění. Lékařská věda sice dosud ani zdaleka nepoznala detailně všechny aspekty metabolismu, avšak příznivý vliv dodržování dietních a režimových opatření byl nezvratně prokázán.

Dodržování diety je však pro některé lidi velmi obtížné. Zde jsou hlavní důvody:

Síla návyku.

Je samozřejmě obtížné najednou změnit své dlouhodobé zvyky, které jsme si pěstovali někdy po mnoho desítek let. Najednou mám jíst jídlo o nezvyklé chuti v jinou dobu a v jiném objemu. K tomu je třeba pevné vůle a podpory okolí.

Limitace organismu.

Neboli uzavřený cyklus. Ke shození přebytečných kilogramů bychom měli zvýšit tělesnou aktivitu, jenže to je obtížné právě kvůli nadváze, možná poškozenému pohybovému aparátu nebo již přítomným komplikacím nadváhy, srdečnímu onemocnění apod.

Neznalost složení stravy

Je hezké např. vědět, že u hypertenze máme přijímat maximálně 5 gramů soli za den, avšak umíme si představit, co si máme dát na talíř? Totéž se týká tuků a chlesterolu, cukrů, bílkovin a tak dále. Můžeme si nechat vypracovat osobní jídelníček, ten však nepomůže, pokud se soustředí pouze na gramáž jednotlivých složek a neobsahuje konkrétní potraviny, které máme konzumovat. Tuto vlastnost bohužel mají prakticky všechna odborná doporučení. Pro pacienta se tak stávají nepoužitelnými.

Nutriční váhy jako pomocník

Nutriční váhy jsou užitečným pomocníkem při dodržování jakékoli diety. Umí samozřejmě pracovat jako "normální" váhy, navíc ale zobrazí obsah jednotlivých složek v potravě, kterou vážíme. Člověk potom ví, co jí, a může podle toho upravovat svůj jídelníček.

Co vlastně nutriční váhy zobrazují?

Nutriční váhy určují následující charakteristiky vážené potravy:

  • Celkovou kalorickou hodnotu;
  • Obsah sodíku;
  • Obsah bílkovin;
  • Obsah tuků;
  • Obsah cukrů - sacharidů;
  • Obsah cholesterolu;
  • Obsah vlákniny.

Získané hodnoty lze potom ukládat do paměti a kalkulovat tak celkovou energetickou hodnotu nebo obsah jednotlivých komponent. Nutriční váhy lze tedy považovat za velmi užitečný základ při dodržování jakékoli diety - ať ze zdravotních, nebo kosmetických důvodů.

Naše nabídka nutričních a jiných vah

Úvodní stránka

Copyright © 2007 - 2008 HYPERTENZE.EU, s.r.o. Všechna práva vyhrazena


Právo  |   © 2007 - 2017 HYPERTENZE.EU, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.    |   Webyvysocina   |  Oáza klidu
TOPlist PageRank
Validní Xhtml kod Validní CSS kod